Ramínka Mekko z českých luhů a hájů

února 06, 2017

Náš byt teď zažívá značnou rekonvalescenci. Za ta léta, co jsme spolu, jsme si již uvědomili, jakým stylem se to naše bydlení bude ubírat, a tak postupně nahrazujeme slabší kousky za ty hezčí, designovější a především pak kvalitnější. Člověk nemůže mít hned vše. V životě to totiž nechodí stejně jako s cheaty v The Sims (v kterém si to párkrát naklikáte a vybavíte obratem celou domácnost). V reálném životě to chce trpělivost, která časem přinese růže.

Dnešní článek věnuji šatním ramínkům. Takové samozřejmosti, která ovšem může mít také vliv na design, ale i na praktičnost a na oděv samotný. Záleží vám při výběru oblečení na materiálu a kvalitě jako takové? Pak by vám mělo záležet také na tom, jak takové kousky skladujete. Plastová ramínka, která nejenže nevypadají pěkně, ale ani oblečení často neprospívají, pomalu měníme za ramínka dřevěná. V tomhle obmněňovacím procesu jsem také narazil na sympatický český projekt Mekko a netrvalo tak dlouho a už si to pár našich kousků hoví na těchhle šikovných ramínkách.


Máme doma košilové ramínko, které je vyrobeno z masivního bukového dřeva a v člověku po ohmatání hned evokuje pocit hutnosti a dlouhověkosti. Je to opravdu kousek masivu se zajímavým designem, který se promítá i na takovou věc jakou je hák, který je v profilu plochý. Ramínko je opatřeno také kalhotovou tyčí potažena semišem a odpadá tolik nepříjemné sjíždění kalhot.
Dalším ramínkem je ramínko na oblek, které na první pohled může vypadat stejně jako ramínko výše, ale liší se drobnými detaily a zejména pak tloušťkou. Tohle ramínko je ještě masivnější v oblasti konců ramen, kde má 6 cm. Ramínka se tak opravdu přizpůsobují jednotlivým kouskům oblečení. Jednoduše řečeno, sako si žádá jiný tvar ramínka nežli košile a to je zde respektováno. Dámská ramínka již nejsou tak masivní a nesou se v něžnějším minimalističtějším duchu. Ramínko na šaty je taktéž z bukového dřeva, stejně jako ramínko na sukniPlastová ramínka jsou u nás už pomalu minulostí a samozřejmě nebudeme věšet celý šatník na podobná luxusní. Stále stejně dobře poslouží i dřevěná ramínka z Ikey, Jysku a podobných obchodů. Pokud mám však takové kousky, které si zaslouží větší pozornost, a chci prodloužit jejich životnost, pak může být Mekko tím pravým. To, že je to ramínko, které nejspíše přetrvá věky a je radost na něj pohledět, je pak už jen příjemnou výhodou. Související

0 komentářů

Facebook

Instagram