Chess key room - Únik ze starého pražského sklepení

prosince 11, 2016

O únikových hrách jsme poslední dobou slýchávali ze všech stran, avšak vlastní zkušenost scházela. Tedy až donedávna, kdy jsme hru vyzkoušeli na vlastní kůži. Naskytla se nám příležitost vyzkoušet si únikovou hru v Chess key room.

Existuje již nepřeberné množství různých únikových her, vybrat si tak můžete například z psychiatrické léčebny, prvorepublikové pracovny nebo z čarodějnické školy. Každý si může najít přesně takovou hru, která ho tematicky láká a zaujme. V únikové hře je princip vždy stejný - dostat se během určitého časového úseku ven a to pomocí vyřešení několika logických úkolů. Je to způsob, který Vás dokáže přivést na jiné myšlenky a to je v dnešní uspěchané době opravdu potřeba. Tahle hra vás tak zaměstná, že zapomenete na chvíli na práci, povinnosti  a veškeré soustředění směřujete jen na luštění hádanek.

Za dobrodružstvím  jsme se tak vypravili s Lukyho sestrou Luckou a jejím přítelem Kubou v neděli večer směr Karlín, kde se Chess key room nachází. Mohutné dveře s obří klikou nám přišla otevřít Lucie, jedna z majitelek únikové místnosti. Následně jsme se ocitli v prostorách historického domu a zamířili si to do velkorysého sklepení. Když nám Lucie zapálila první pochodeň a prováděla nás Karlínským "podsvětím", horko těžko jsme skrývali očekávání a napětí z toho, co nás čeká.
Na začátku, než nás Lucie vpustila do místnosti, nás seznámila s technickými pravidly a na co si dát pozor. Potom začala vyprávět příběh únikovky ...

Poté nám otevřela dveře místnosti a vpustila nás dovnitř. V hrobce byla úplná tma a naším prvním úkolem bylo si rozsvítit. Vůbec jsme nevěděli, co máme před sebou, na co šaháme a já tak postrkávala Lukyho před sebou. Luky hledal logicky světlo všemožně na stěnách, ale to by bylo moc jednoduché, kdyby to byla pravda. Naštěstí jsem světlo našla docela brzo a tak strach brzy opadl a my tak mohli začít luštit. V místnosti bylo 30 úkolů a jejich náplň vám tady nebudeme pochopitelně prozrazovat. Jednalo se především o logické hlavolamy, rébusy, šifry, spousty hledání a co je důležité tak i týmové spolupráce. Časový limit byl hodinu, nám to trvalo "o něco" déle. Pro nás jako začátečníky to bylo docela náročné. Některé hlavolamy jsme viděli poprvé a věřím, že do další únikovky jsme si odnesli spousty zkušeností a půjde to jen lépe a lépe. Naštěstí jsme byli ten den poslední skupinka, takže jsme nezůstali uvězněni a nakonec záhadu s klíčem vyřešili. Hip hip huráááá.


S únikovými hrami je v posledních letech opravdový boom. Jen v samotné Praze jich už máme přes osmdesát a není se čemu divit. V dnešním přetechnizovaném světě je to něco jiného. Snad v každém z nás dříme malý dobrodruh a právě třeba v únikovce mu může dát člověk co největší prostor.Nám se tahle zkušenost moc líbila a určitě půjdeme brzy do další únikovky. Chess key room se nám moc líbil svou autentičností. Nečekejte žádnou navoněnou recepci, ale sklepení a místnost, která má jen z jedné strany kliku a zbytek je na vás. Pokud si chcete Chess key room, taky vyzkoušet, tak doporučujeme ideálně ve více lidech. Pokud vás bude 3 +  můžete využít naší blogové slevy. Pokud do poznámky při rezervaci napíšete "Na vlně stylu" získáte automaticky slevu 200 Kč.


Související

0 komentářů

Facebook

Instagram