Zastřihovač vousů Babyliss SH510E

listopadu 14, 2016

Jelikož vousy nosím od nepaměti (čtěte 5 let), tak jsem jejich úpravě věnoval už pěknou řádku hodin. Různá délka si žádá také různé prostředky pro úpravu. Dnešním článkem nahlédneme opět do světa technologií a to konkrétně na můj nejnovější zastřihovač vousů Babyliss SH510E


Zastřihovačů vousů jsem vystřídal několik a troufám si říci, že jsem se v nich již pěkně zorientoval. Ideální zastřihovač je často o požadavcích a preferencích konkrétního člověka. V dnešním článku si představíme dle mě jeden z těch zajímavějších a šikovnějších. Francouzská značka Babyliss je v ženském světě velmi oblíbená a vyhledávaná. Co může ale nabídnout mužům, to jsem ještě do nedávna sám nevěděl. Ve svém sortimentu má celou řadu zastřihovačů vlasů a co je předmětem článku, tak i několik zastřihovačů vousů. Nejnovějšími členy téhle zastřihovací bandičky jsou strojky s označením SH510E a SH500E. A jaký je mezi nimi rozdíl? Pokud jsem to vypozoroval správně, druhý zmíněný má v balení navíc pouze zastřihovač kontur. Ďábel se však skrývá v detailech. Sám nějaký bytelný konturovač plánuji, a tak je zcela jistě jen vítaným prvkem. Pokud budete chtít však sadu i s konturovačem, připlatíte si zhruba o tisícovku více. My se podíváme blíže na variantu bez a to tedy model SH510E. 

Nevím, jestli si budete pamatovat název strojku, ale design rozhodně ano, ten zcela jistě zaujme každého. Design je to celkem dost futuristický a dá se říci, že i sportovnějšího vzezření. Sice jsem spíše na elegantnější a minimalističtější věci. Co se ale týče strojku, jde především o výkon a kvalitu zastřižení a tady SH510E boduje na plné čáře. Oficiální informace uvádí, že strojek pracuje 2x rychleji než je zvykem u ostatních modelů. Když ho zapnete, tak se opravdu ty tři mini frézky tak roztočí až máte pocit, že byste s ním mohli kácet stromy. Je to opravdu působivé a zároveň s minimem vibrací. 


Zastřihovače jsem měl vždy s rovnou hlavou a tady jsem se poprvé seznamoval se systémem, který tvoří trojí hlava. Pevný nůž má titanový povrch, pohyblivý nůž je z nerezové oceli. Nastavení délky zastřižení je zde řešeno velice efektivním způsobem. Délku zajišťuje kovový vysouvací systém a vám tak po obličeji nejezdí žádný plast, ale pěkně chladná ocel. Je to příjemná změna a má to atmo. Můžete si vybrat od 0,4 mm, což je pravdu krátké strniště, po délku 12 mm. A co je mezi tím? Dalších 48 délek což může někomu připadat jako opravdu dost, protože je to dost, ale preciznost se přeci nevyčítá. 


Funkce Wet&Dry neskrývá nic jiného než to, že strojek můžete používat jak ve sprše, tak i klasicky na sucho. Šikovnou možností je tlačítko s ikonou sprchy, které když zmáčknete, tak se hlavice několikrát nadzvedne (pročistí) a strojek můžete pod kohoutkem propláchnout. 


Z nadstandartních funkcí je třeba zmínit paměť strojku, která dokáže uchovat poslední nastavenou délku a to je příjemné ulehčení. Menším kamenem úrazu je LED displej, který je sám o sobě skvělou vymožeností ale tady, i když je  dobře čitelný, tak siluety na pozadí displeje mírně překáží. Číslice však nejsou to, co zastříhává, protože to strojek dělá znamenitě a tak se mu to dá prominout. Zastřihovač SH510E se nabíjí cca 90 minut a poté vydrží v provozu na 40 minut. Babyliss má v nabídce také modely, které vydrží okolo 60 minut provozu. Ty ale nemají takový výkon a 40 minut je zcela dostačujících, přičemž je to opravdu mnoho a mnoho zastřihovacích dní. V případě nutnosti je tu také funkce rychlého dobíjení, které během 5 minut zajistí strojek na 3 minuty používání. Co se týče příslušenství, tak je zastřihovač dodáván spolu s nabíjecím/úložným stojanem, adaptérem, olejem a čistícím kartáčkem.


A jak je na tom Babyliss SH510E s cenou? Ta se pohybuje kolem 5000 Kč. Jak jste na tom vy? Do hladka či jste také propadli kouzlu vousům?

Související

1 komentářů

  1. Ahoj,
    tu značku vůbec neznám, ale po troše Googlení to vypadá slušně, možná i vyzkouším :).
    Díky moc.

    OdpovědětVymazat

Facebook

Instagram