Představení kolekcí podzim/zima 2015 Tatiany Kovaříkové, Uomo Napoletano a Fashion Church

října 12, 2015

Během několika dní se nám dostalo ctí zúčastnit se hned dvou zajímavých fashion událostí kombinujících svět pánské a dámské módy v nových kolekcích podzim/zima 2015. První událost nesla název Fashion night a konala se 23.9. v průhonické Sokolovně. K vidění zde byly kousky z nové podzim/zima 2015 kolekce Uoma Napoletana a Tatiany Kovaříkové. Druhou událostí byl Fashion aperitiv pořádaný butiky Fashion ChurchUomo Napoletano

Fashion Night
L: Ono, když se řekne sokolovna, mnohé napadne stará tělocvična, která má již něco za sebou. Ta průhonická  je však tak daleko od pravdy, jak je to jen možné. Průhonická Sokolovna je moderní a elegantní polyfunkční objekt, který krom očekávané tělocvičny nabízí například fitness, tenis, různé salóny, wellness služby a gastro vyžití. To celé probíhá v hávu luxusního interiéru a v tomto duchu se také nesl celý Fashion night.M: Kolekci podzim/zima 2015 přední české návrhářky Tatiany Kovaříkové moderovala krásná slovenská herečka Lenka Vacvalová. Co se týče dalších zvučných jmen, objevila se také paní Milada Karasová či Monika Babišová. Značka TATIANA vznikla roku 1995. K šití svých úžasných modelů využívá materiálů dovezených ze Španělska, Itálie či Francie. Její tvorba se prezentuje i v zahraničí a to jak na výstavách tak módních přehlídkách. Jako příklad lze uvést New York, Haag či francouzskou mekku módy - Paříž. Kolekce Tatiany mě nadchla - jednoduché, ženské, nadčasové střihy. Modelky v nich vypadaly neuvěřitelně sexy a ne jedny šaty jsem si chtěla odnést domů. Nejvíc mě ale uhranuly tyto černé - CHCI JE!!


L: O naší návštěvě jaro/léto kolekce Uomo Napoletano jsem psal již dříve. Teď nastal čas omrknout kolekci novou, podzim/zima 2015. Je to období, které jsem kdysi neměl moc v lásce, jak co se týče módy, tak i počasí. Minimálně podzim, mě však čím dál tím více a to po všech stránkách začíná bavit. Je to období vrstvení oblečení, trenčkotů, kabátů, hřejivějších materiálů, podzimních barev a vzorů. Butik Uomo Napoletano je velmi mladý, resp. za pár měsíců oslaví své první narozeniny. Dává však o sobě velmi často znát a co více, přináší k nám velice čerstvou italskou pánskou módu a to značek jako Isaia, Altea, Boglioli, Baronio Uomo, Errico Formicola, PT01, aj. Troufám si říci, že u nás povědomí o těchto značkách bylo před rokem 2015 velice malé. A přitom za hranicemi dělají toliko parády. Uomo Napoletano to však mění a dává nám tak ochutnat italskou, precizní krejčovinu. Módní přehlídka pak probíhala v duchu uvolněného stylu. Zajímavé střihy, luxusní látky v kombinaci s teniskami a sluchátky. To vše v zemitějších barvách v popředí s hnědou a šedou. Milánské Boglioli pak překvapil se širšími střihy a klopami či volnějším pasem. Stejně jako dvouřadé saka, se dostávají pomalu ke slovu i další prvky, které se za trendy již nepovažovaly. Není však žádným tajemstvím, že trend se pravidelně vrací.Fashion aperitiv
M: Název italského butiku Fashion Church, sídlícího v samém centru Prahy, vyjadřuje dle zakladatelky ztělesnění myšlenky, že víra, láska a móda v lidském životě byly, jsou a budou. Na představení kolekce podzim/zima 2015 právě tohoto butiku jsem se moc těšila. Celý večer moderovala krásná modelka Andrea Verešová, která byla zároveň i hlavní hvězdou večera. Fashion Church zde uváděl kolekci italské návrhářky Elisabetty Franchi. Právě tato kolekce mě zaujala nejvíce. Její modely, které ztělesňují ženskost a eleganci, oplývají jednoduchými, avšak originálními střihy, a to mě baví. Nebylo zde žádné pódium, žádné molo. Modelky a modelové korzovali v davu a my tak měli možnost si dané šaty či sako pořádně zblízka prohlédnout, případně si sáhnout na materiál či kousek vyzkoušet.


L: Druhým z butiků na Fashion Church byl opět Uomo Napoletano. Týden zpět jsem měl možnost vidět některé kousky na Fashion Night. Teď jsem si je mohl prohlídnout pěkně z blízka. Vystavené zde byly všechny značky, které jsem již vyčetl výše s tím, že nejvíce obdivu sklidila dobře známá ISAIA. Obleky ISAIA byly především z vlny, která se pohybovala mezi 120 S - 140 S. Dále byly k vidění směsi vlny s kašmírem či kašmírové kabáty. Italští krejčí však nenechávají nic náhodě a kdyby někomu nestačily luxusní materiály, tak i zde se vyřádili na jednotlivých kouscích v detailech či vzorech. Proužky, kostky, káry a květiny, to vše především v zemitých barvách. 


L: Celý  večer pak probíhal svižně. Obdivovali jsme kousek po kousku, pilo se lahodné víno a konverzovali jsme se zajímavými personami.  Takový ten večer z kterého si něco odnesete a my si krom zážitku odnesli také fůru fotografií, které již můžete vidět níže.


Fashion aperitiv

Fashion Night
Související

1 komentářů

Facebook

Instagram