O francouzské značce Yves Rocher

února 01, 2015

Tak dlouho jsem hledala kvalitní, ale přesto cenově dostupnou kosmetiku, až jsem jí konečně našla. Značka Yves Rocher mě nadchla jak svým zcela přírodním rostlinným složením, tak profesionálním pro klientským servisem a péčí o své zákazníky.
Recenze, ať už psaná či mluvená je určitě užitečná věc, ale přeci jen, osobní vyzkoušení vydá za všechny recenze světa a tak i já začala testovat.
Dříve, než se pustím do recenzi výrobků, které jsem vyzkoušela, ráda bych napsala něco málo z historie této francouzské značky.

Něco málo o značce:
Pan Yves Rocher se narodil 7. dubna 1930 v obci La Gacilla. Po smrti svého otce, který mu zemřel ve 14-ti letech, začal Yves pomáhat své matce v rodinné firmě.

Yves Rocher
Zdroj http://www.theguardian.com


V roce 1956 vyrobil svoji první mast na hemeroidy založenou na bázi oleje z rostliny Ranunculus ficaria, taktéž známou jako Orsej jarní a rozhodl se jí prodat poštou na dobírku do inzertního magazínu Ici Paris.
Přírodní produkty a zásilkový prodej se staly hlavními pilíři jeho firmy Yves Rocher, kterou založil roku 1959. Jeho firma rychle rostla a tak si o tři roky později otevřel svůj první obchod.
V roce 1992 odešel Yves do důchodu a řízení přenechal svému synovi Didierovi. Ten ale následně v roce 1994 umřel a Yves se tak vrátil ke kormidlu.

V roce 2007 se stal jeho vnuk Bris více prezidentem a o dva roky později, po smrti Yvese, převzal v 31 letech celou společnost.
Bris Rocher
Zdroj: http://www.femalemag.com

V roce 2004 dosáhla firma Yves Rocher celkového obratu 2,012 miliard dolarů. Firma YR rovněž řídí značky Daniel Jouvance, Dr Pierre Ricaud, Isabel Derroisné, Petit Bateau, Kiotis a Galérie Noémie.
Společnost k roku 2009 působí v 88 zemích světa a zaměstnává více jak 15 000 lidí.
Značka Yves Rocher spravuje botanickou zahradu Jardin botanique Yves Rocher de La Gacilly v Bretani, konkrétně v obci La Gacilly. Zahrada obsahuje více jak tisíc druhů rostlin, ze kterých v laboratořích získávají nové výtažky.  Zahrada je veřejnosti volně přístupná bez vstupného.

Jardin botanique Yves Rocher de La Gacilly
Zdroj: http://www.morbihan.com

Výrobky firmy Yves Rocher nejsou testovány na zvířatech a neobsahují látky živočišného původu.

A teď už slíbené recenze:
ROZJASŇUJÍCÍ MAKE-UP – BEIGE ROSÉ 100 30ml

Zdroj: http://www.yves-rocher.cz

Mám to štěstí, že jsem vždy měla bezproblémovou pleť a tudíž jsem nikdy neměla potřebu vyhledávat nebo si dokonce kupovat jakýkoliv make-up. Poslední rok jsem však na své pleti začala objevovat nedostatky, jako jsou červené flíčky, nesjednocená pleť, občasný pupínek aj. Ačkoliv nerada, musela jsem si přiznat, že je čas na nákup make-upu. Ale který?  Na trhu je nepřeberné množství a vyznat se, to chce buď všechny odzkoušet na vlastní „kůži“, nechat si poradit od profesionálky či kamarádky nebo mít při výběru prostě štěstí. Moje nejlepší kamarádka již delší dobu používá kosmetiku YS a já si řekla, že ji zkusím, třeba bude ta pravá. Jelikož mám hodně světlou, citlivou pleť s malým množstvím pigmentu je pro mě výběr kosmetiky velice důležitý.
Od YR jsem si tedy koupila svůj první rozjasňující make-up, který obsahuje vyhlazující perleť s růžovým voskem. Make-up má velmi lehkou konzistenci a na celý obličej vystačí jedna dávka. Krásně pleť sjednotí a projasní, nehromadí se ve vráskách a celkově působí přirozeným dojmem. Konzistence je velice jemná a tekutější a to díky obsaženým olejům a krásně pleť hydratuje.
Jsem s tímto make-upem velmi spokojená a doporučuji těm, které mají jemnou, citlivou, suší pleť.


PEELING NA RUCE – VÝTAŽKY Z ARNIKY  CHAMISSONIS A JAHODOVÁ SEMÍNKA 75 ml

 Zdroj: http://www.yves-rocher.cz

Mít krásně upravené a hebké ruce je v dnešní době velice důležité a tak i já jsem začala o své ruce více pečovat. Základ je mít upravené nehty, kůžičku kolem nehtů, výběr správného odstínu a kvality laku a v neposlední řadě mít vždy po ruce kvalitní krém na ruce a 1 – 2 krát týdně používat peeling.
Dnes bych se chtěla zaměřit na již zmiňovaný peeling, který jsem si vybrala od YR. Peeling má gelovou konzistenci a z 99% obsahuje přírodní složky. Olej řepky olejky, který je v peelingu obsažen mi zanechává ruce krásně jemné a vláčné a díky jahodovým semínkám, která slouží k exfoliaci kůže, mám ruce neuvěřitelně hebké. Měla jsem obavy, zda budu schopná najít si na peeling rukou čas a zda mi to k něčemu bude, ale jsem moc ráda, že jsem to zkusila. Přeci jen krásné, hebké a upravené ruce jsou základ všeho.


MALINOVÝ OCET PRO LESKLÉ VLASY – 150 ml

Zdroj: http://www.yves-rocher.cz

Tento výrobek od YR mě bohužel zklamal. Každá z nás by chtěla mít krásné lesklé vlasy plné života, avšak ne každá má to štěstí a tak hledáme podpůrné výrobky. Mám jemné vlasy, objem žádný a tak jsem si řekla, že aspoň ten lesk bych si mohla dopřát a zkusit malinový ocet od YR. Proč ne? Vždy jsem byla s výrobky YR spokojená. Bohužel ocet sice krásně voní a voní vám po malinách i vlasy, avšak ten lesk se někam ztratil. Za mě bohužel nespokojenost s tímto výrobkem.
Jak jste na tom vy? Máte se zmiňovanými výrobky taky zkušenosti? A pokud ano, tak jaké?Související

0 komentářů

Facebook

Instagram